programovanie v JAVE

Sekcia o programovaní, programovacích jazykoch...
Používateľov profilový obrázok
killer227
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Št 25. Dec, 2008, 19:58
Bydlisko: Bytča

programovanie v JAVE

Príspevok od používateľa killer227 »

Zdravím Vás majstri. Chcel som sa Vás spýtať ohľadom programovania v JAVE. Začal som chodiť na Univerzitu zameranie Informatika a potreboval by som sa naučiť programovať tak ak je tu niekto kto sa vyzná rád by som si vypočul jeho názor čo by mi doporučil a ako sa najlepšie učiť. Ďakujem :-)
KILLER
Thunders
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 335
Dátum registrácie: Št 21. Jún, 2012, 11:18
Bydlisko: Bratislava

Re: programovanie v JAVE

Príspevok od používateľa Thunders »

Ak uz poznas iny programovaci jazyk, tak by som si na tvojom mieste navrhol nejaku aplikaciu, a zacal na nej pracovat, a ked si nebudes vediet rady s niecim, tak na stackoverflow existuje slusna databaza vyriesenych problemov. Ak si zaciatocnik a ides uplne od nuly, tak existuje knizka "Ucebnice jazyka Java" od Pavla Herouta, celkom dobra kniha, z ktorej sa naucis zakladne prikazy, a potom ked uz budes na tom lepsie, tak s tym vlastnym projektom zacat urcite :)
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5-4670K, Cooler: CoolerMaster Hyper 212+, MB: ASUS Z87-A, RAM: 2x Crucial 8GB DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP, VGA: Gigabyte GeForce GTX 780 GHz Edition, SSD: Crucial M550 256GB, HDD: Seagate Barracuda 7200.12 1TB, PSU: Fortron AURUM 500W 80PLUS GOLD, Case: CoolerMaster HAF 932, LCD: 24" Dell U2412M 1920x1200 IPS + 23" LG IPS2363V 1920x1080, Sound: Sound Blaster Audigy 2 SE + Microlab B77

Asus Zenbook UX32VD: Intel Core i7-3517U, 6GB DDR3 1600MHz, Crucial MX100 512GB, Gefore GT620M, 13" 1920x1080 IPS
Používateľov profilový obrázok
killer227
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Št 25. Dec, 2008, 19:58
Bydlisko: Bytča

Re: programovanie v JAVE

Príspevok od používateľa killer227 »

Ďakujem za radu. Pod tým projektom si myslel aký typ projektu alebo to je jedno ? :-)
KILLER
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15053
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: programovanie v JAVE

Príspevok od používateľa faugusztin »

Proste si stanov nejaku ulohu, napriklad nejaku utilitku. Spis si svoje poziadavky, popremyslaj o nich, rozved si ich na jednotlive ulohy a tie potom realizuj.

Napriklad ja teraz vo svojom volnom case robim na utilitke, ktora umoznuje prenasat obsah clipboard na vzdialeny pocitac - to znamena ze potrebujem nejake UI pre konfiguraciu kam sa maju prenasat informacie, potrebujem vymysliet komunikacny protokol, naimplementovat serverovu a klientsku cast pre komunikaciu, musim vediet pozorovat clipboard a davat tam novy obsah. Pre kazdy krok pekne pohladam prislusne API alebo balik, ulahcujuci pracu s danym problemom, a tak postupne riesim ulohy az kym nemam kompletny, funkcny program.

Návrat na "Programovanie"