Mini HDMI vs klasické HDMI

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
tommy1104
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po 28. Apr, 2008, 14:00

Mini HDMI vs klasické HDMI

Príspevok od používateľa tommy1104 »

Zdravím,

aké nevýhody prináša mať na graf. karte iba mini HDMI výstup namiesto klasického HDMI?
Dajú sa v pohode kúpiť redukcie predpokladám...? Neutrpí tým signál?
Alebo radšej zháňať GK s klasickým HDMI?
Malo by to byť kritériom pri výbere, alebo sa radšej zamerať na podstatnejšie parametre?

Ďakujem za rady.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Mini HDMI vs klasické HDMI

Príspevok od používateľa faugusztin »

Mini HDMI je ten isty konektor v mensej verzii, nic viac,nic menej. Redukciu aj kabel zozenies bez problemov, napr. mne GABO prave dnes dorucil takyto kabel pre moj NUC, ktory ma tiez iba mini HDMI konektor :
http://www.tichepc.sk/LOGILINK-Kabel-HD ... -1-5m.html
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6780
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Mini HDMI vs klasické HDMI

Príspevok od používateľa molnart »

vyhoda je, ze to zabera menej miesta a zmesti sa tam viacej konektorov, resp. viac prieduchov pre vetranie. inac k takym kartam sa vacsinou dodava aj redukcia (moja ju mala). aj ked ja by som grafiku s monitorom cez hdmi by som neprepajal. neviem vysvetlit preco, ale u mna hdmi patri k telke a nie k pocitacu.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
trojan4x4
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2013, 15:55
Bydlisko: Nitra - Vráble (22)

Re: Mini HDMI vs klasické HDMI

Príspevok od používateľa trojan4x4 »

To je dôvod alebo predsudok ?

Samozrejme, že ak mám na výber, tak napojím radšej HDMI ako VGA. A DVI/HDMI je imho skoro to isté...K telkám patrí diaľkové a nie HDMI ;)
Spoiler: ukázať
CPU ► AMD FX-8320
COL ► Scythe Orochi
MOB ► Gigabyte-990XA-UD3
RAM ► Kingston HyperX Predator 2x4GB 1600Mhz
GPU ► AMD MSi R9 280X OC Edition
SSD ► Crucial M4 128GB
HDD ► Barracuda 1TB
PSU ► Cooler Master RS-700W
CSE ► Zalman Z11+
PHO ► Nokia Lumia 930 32GB WP8.1
I AM FX =
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Mini HDMI vs klasické HDMI

Príspevok od používateľa faugusztin »

HDMI je prakticky DVI + SPDIF. Jediny prakticky rozdiel medzi HDMI a DVI moze byt u "hyperaktivnych" televizorov, kde v pripade HDMI obcas aplikuju rozne farebne upravy, pripadne roztiahnutie obrazu (overscan) a podobne. U drvivej vacsiny televizorov sa ale tieto "vylepsenia" daju povypinat. U monitorov som sa s podobnymi uletmi este nestretol, takze tam je HDMI prakticky mensie single-link DVI.

Nevyhodou HDMI je nedostatocna priepustnost pre 4K, kde zvlada iba 30Hz.

No a microHDMI, miniHDMI aj HDMI su technicky ten isty konektor, maju iba mierne odlisne zapojenie a vyrazne odlisne rozmery. Pre skonvertovanie z jedneho na druhy ale nepotrebujes nic ine ako samotne drotiky, kedze je to iba o tej velkosti a pripadne inom premiesani pinov aby sa menej rusili.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6780
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Mini HDMI vs klasické HDMI

Príspevok od používateľa molnart »

ja viem ze vo funkcnosti nie je rozdiel, ale mam k hdmi psychicke predsudky ze nezvlada vyssie rozlisenia ako 1920x1080 (viem ze dnesne s tym uz nemaju problem). ale napr. ked som kupoval monitor tak som dva roky odkladal kupu lebo som chcel displayport. a najbliziu tiez odlozim kym nebude mat display port 1.3. je to ako ked niekedy si vyberiem tuhu z pera a predstavujem si ze je to nahy clovek niekde na sibiry v minus patdesiatke a musim ho obliect aby nezamrzol, alebo ked idem cez cestu tak musim prekrocit urcity bod (napr. prasklinu v asfalte) za ktorym som uz pre auta nezranitelny :D
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)

Návrat na "Grafické karty"