Intel Next Generation : Conroe, Yonah & Merom

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

Scorp napísal:ono to ide taktit na intel zakladovke?
ano :wink:
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
Jefry
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: St 16. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Slovakia - sweet home. Koš

Príspevok od používateľa Jefry »

Scorp napísal:ono to ide taktit na intel zakladovke?
Ak si ju upravis a nahras modovany bios tak ano 8) Teraz je to bezkonkurencne najlepsia mb na conroe, lepsiu nezozenies.
Komp
Používateľov profilový obrázok
lordmato
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 07. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: no Blava,ne?

Príspevok od používateľa lordmato »

do certa.....
vdaka tejto diskusii zacinam aj ja pochybovat o genialite conroe...
-ano priznavam asi som sa namotal na hype okolo toho:-)
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

lordmato napísal:do certa.....
vdaka tejto diskusii zacinam aj ja pochybovat o genialite conroe...
-ano priznavam asi som sa namotal na hype okolo toho:-)
conroe je genialny, len je na fore moc zelenych, co si nechcu pripustit, ze conroe na 3GHz je o desiatky percent rychlejsi ako ich opteron na 3GHz a ich milovanej DFI za nehorazne peniaze,hlavne ze to svieti :blind:
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Príspevok od používateľa kOsTi »

Scorp napísal: conroe je genialny, len je na fore moc zelenych, co si nechcu pripustit, ze conroe na 3GHz je o desiatky percent rychlejsi ako ich opteron na 3GHz a ich milovanej DFI za nehorazne peniaze,hlavne ze to svieti :blind:
Pocuvaj... tak ako nie je dobry extrem do jednej strany (strana AMD) tak isto nie je dobry extrem na druhu stranu (Intel) ;)
btw... mal si dakedy DFI LP UT nF4 v rukach (resp v kompe)? ... tak nehovor ze ide iba o svetialka... :roll:

Conroe ma dost velke sance vratit Intel opat medzi masy a pomoct Intelu vratit AMD uder podobny ako ked prisiel A64...

Tiez nie je velmi rozumne porovnavat A64 (alebo Opteron) a Conroe... to su proste hrusky s jablkami takze nejake hadky Intel vs AMD budu moze az po vydani architektury K8L... len tolko som xcel... nemohol som uz proste odolat...

V kazdom pripade Conroe vyzera byt celkom dobre CPU...
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

kOsTi napísal:
Scorp napísal: conroe je genialny, len je na fore moc zelenych, co si nechcu pripustit, ze conroe na 3GHz je o desiatky percent rychlejsi ako ich opteron na 3GHz a ich milovanej DFI za nehorazne peniaze,hlavne ze to svieti :blind:
Pocuvaj... tak ako nie je dobry extrem do jednej strany (strana AMD) tak isto nie je dobry extrem na druhu stranu (Intel) ;)
btw... mal si dakedy DFI LP UT nF4 v rukach (resp v kompe)? ... tak nehovor ze ide iba o svetialka... :roll: ...
ano a je to o nervy, je pekne mat v biose tolko moznosti, dokonca aj take drobnosti ako tie predlzene jumpery k nej su skvela vec, ale ak si mozem vybrat z x deliciek a z toho jedina funguje, dakujem, ja na amd nervy nemam

kym sa amd spamata a okopiruje conroe + premenuje vsetky vychytavky podla seba, bude intel pri svojej dalsej architekture, musim najst ten krasny obrazok kde to bolo tak pekne nakreslene

// Obrázok
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Jefry
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: St 16. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Slovakia - sweet home. Koš

Príspevok od používateľa Jefry »

Amd ma eso v rukave :wink: Bude to extremne rychle Fxko ktore na svojej frekvencii prekona najrychlejsie taktovane conroe.
Finta je v tom ze pokial budu oba procesory nepretaktovane Amd bude vykonnejsie, aj ked to fxko uz dalej moc pretaktovat nepojde pretoze to bude max unosna frekvencia ktoru dokaze amd vyrabat na sucastnej technologii vo velkom.
Amd opet vyhra. Po pretaktovani to uz take vesele nebude. Conroe si vitaztvo vezme spat. 8) a Vysledok :?: Je to fifty/fifty :lol:

Pre bezneho zakaznika bude napokon intel lepsia volba no v TOP segmente bude jasna vyhra patrit AMD.


Neoverena sprava od zdroja ktory nemozem zverejnit. :red:
Komp
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa beardie »

kOsTi napísal:Tiez nie je velmi rozumne porovnavat A64 (alebo Opteron) a Conroe... to su proste hrusky s jablkami takze nejake hadky Intel vs AMD budu moze az po vydani architektury K8L...
vzdy sa porovnava to, co je na trhu v rovnakom case
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

imho blbost, az utopia...naj conroe na 3,33GHz by teoreticky prekonalo nejake FX na > 4GHz, co AMD nevyda, uz len kvoli tomu ze oficialny 4GHz CPU nie je ani na Netburste 65nm
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Jefry
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: St 16. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Slovakia - sweet home. Koš

Príspevok od používateľa Jefry »

Scorp napísal:imho blbost, az utopia...naj conroe na 3,33GHz by teoreticky prekonalo nejake FX na > 4GHz, co AMD nevyda, uz len kvoli tomu ze oficialny 4GHz CPU nie je ani na Netburste 65nm
Ten zdroj to ma priamo od AMD. A aky model na conroe archtekture bude behat na 3.33 ?
Komp
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

pochybujem ,ze by Intel uz v roku 2008-2010 predstavil novu architekturu ... to je prislis nehospodarne aj pre giganta ako je Intel.
Core tu bude dlhsie. :wink:
BTW odpovedt zo strany AMD na Conroe tu uz je , necitate spravy ?
4x4 sa vola carovne slovo.

http://www.pctuning.cz/index.php?option ... &Itemid=67

a cely clanok :

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/sh ... spx?i=2768

Zatial nebude nic ako 4GHz FX-ko , to je proste nerealne v 90nm ...
beardie napísal:vzdy sa porovnava to, co je na trhu v rovnakom case
Conroe tu oficialne este nie je :o

a este ack co pisal kOsTi ohlade fanboyov
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
Jefry
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: St 16. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Slovakia - sweet home. Koš

Príspevok od používateľa Jefry »

Nie 4 ghz ale okolo 3.2 - 3.6 Fxko. Stavime sa ? Amd je tak vychcane ze predstavi cpuocko prave o takaje frekvencii ktora dokaze prekonat najvykonnjsie nepretaktovane cpu od intelu na architekture conroe. Toto je jedina sanca.
4 jadra je imho blbost ked je malo veci kde vyuzijes 2 jadra :8O:
Komp
Používateľov profilový obrázok
kvoco
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 335
Dátum registrácie: Po 18. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: BA, MT

Príspevok od používateľa kvoco »

Scorp ty si ostan radsej pri Gigabyte ci co to mas...takych DFI nepotrebuje, aby mala zbytocne reklamacie, zapni si dymamicke pretaktovanie a budes spokojny aky mas skvely Intel procesor, a mi ubohy AMDckari sa musime trapit s nastavovanim x poloziek v biose :beee:
AMD Ryzen 7 7800X3D+ARCTIC Liquid Freezer II 360, ASUS ROG STRIX B650E-E, Kingston FURY 64GB 6000 MHz CL36, XFX MERC 310 Radeon RX 7900XTX, KINGSTON KC3000 NVMe 2TB + Samsung 970 EVO 500GB + KINGSTON SATA 480GB, Fractal Meshify 2, EVGA 1000W GQ, GIGABYTE AORUS FI32Q
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

s 90nm vyrobnym procesorom 3.6Ghz FXko nebude , nerealne....
a Dalej velky odoberatelia (OEM) a tak , nemaju radi ak sa meni roundmap zo dna na den . 3.6GHz FXko nebolo planovane a je len na AMD ci si chce udrzat povest "decka na pieskovisku" alebo si vybuduje image vazenej firmy .


- ak sa chces stavit prosim ....
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
Jefry
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: St 16. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Slovakia - sweet home. Koš

Príspevok od používateľa Jefry »

pojde o 65nm 8)
Komp

Návrat na "Procesory"