Kupa ultrawide monitoru

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Durana
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 186
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2008, 14:00

Re: Kupa ultrawide monitoru

Príspevok od používateľa Durana »

Majky, presne ten monitor co postujes(lg34um68) mam doma. Velkych pixelov som sa bal tiez, ale fakt zbytocne. pri hrach a filmoch to fakt nevnimas. Pri praci vo windowse mozno trochu, ale problem to naozaj nie je. ja som presiel z 24" ips a nema to ziaden downside. Oproti 1440p navyse usetris kopy za grafiku a vdaka freesync ani len nebudes vnimat ked padnes k +- 40 fps.

vsak uvidis ked ti dorazi. prinajhorsom posles spat.

edit: pridavam aj obrazok ako vyzera taka pracovna plocha pre tych, co tvrdia, ze je to na pracu nepouzitelne koli malej pixel density(bordel okolo si nevsimajte :D )
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Kupa ultrawide monitoru

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

to je 34? mi to pripada mensie ako moja 29'' LG
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Majkyyy1423
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 04. Mar, 2016, 17:27

Re: Kupa ultrawide monitoru

Príspevok od používateľa Majkyyy1423 »

Tiez sa mi to zda trocha male ale asi to skresluje ta fotka no, ked som si to porovnaval s klavesnicou jeho a mojou, tak ja som ju mal na pol sirky monitora, on ju ma tiez tak ked si odmyslis ten pridavny panel vlavo od Tab,Caps,Shift.

No a co vam poviem, ja som teda ziadne problemy s obrazom nezaznamenal co sa tyka prace a citania, prijde mi to take iste ako doteraz :D. Na Win10 som este nastavil ClearText pre istotu a vyzera to fajn. Bud som slepy alebo nenarocny hh, v hrach a filmoch je to tiez super, akurat ma trocha nastvalo ze Overwatch 21:9 nepodporuje ale tak hadam Blizz prijde k rozumu. Takze zhrnutie: vracat sa nic nebude, ja som velmi spokojny :)
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Kupa ultrawide monitoru

Príspevok od používateľa mino_85 »

Tak nech sluzi. Ja som sice fullHD 21:9 34" nevidel, ale videl som fullHD 16:9 na 27", co je rovnaka hustota pixelov a teda nechcel by som to, uz na 23" sa mi to dnes zda trochu "zubate", vratane hier. Ale sto ludi sto chuti, uz som zazil aj ludi, ktorym vyhovuje povedzme vacsie pismo a raster im nevadi. Vacsina ale dnes ide po hladsom obraze nez mali, nie naopak.
Durana napísal:pridavam aj obrazok ako vyzera taka pracovna plocha pre tych, co tvrdia, ze je to na pracu nepouzitelne koli malej pixel density
Netvrdim, ze nepouzitelne, stale lepsie nez klasicky fullHD, ale je to rozhodne mrhanie priestorom vzhladom na potencial tej plochy. Pri cenovej politike 1440tiek je ale aj zbytocne sa o tom bavit, lebo to prakticky nie su monitory ktore treba priamo porovnavat. Na nich sa uz ale treba pozerat ako na plnohodnotnu nahradu dvoch monitorov, plus je to aj 10 bit panel vs. 8 bit, je to uplne ina kategoria proste. Len ten format je rovnaky.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Kupa ultrawide monitoru

Príspevok od používateľa Jednoduska »

prajem prijemne zazitky ale tiez sa seriozne pytam, to je 34? ta by mala byt vacsia ozaj to skus skontrolovat :D

edit: ci to mas take frajersky velke repro ze skresluju? :D
Majkyyy1423
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 04. Mar, 2016, 17:27

Re: Kupa ultrawide monitoru

Príspevok od používateľa Majkyyy1423 »

mino_85 napísal:Tak nech sluzi. Ja som sice fullHD 21:9 34" nevidel, ale videl som fullHD 16:9 na 27", co je rovnaka hustota pixelov a teda nechcel by som to, uz na 23" sa mi to dnes zda trochu "zubate", vratane hier.
A presne tato vec ma presvedcila, ze to bude fajn. Na nete som to nasiel tak isto, ze je to rovnaka hustota pixelov a vyse roka v robote pracujem na 27" fullHD 16:9 a nikdy by ani nenapadlo, ze je to skarede alebo neviem ake. Preto sa mi mozno ani pri tej 34" nezdalo, ze by to bolo slabe rozlisenie, kedze sa na take nieco pozeram cele dni hh.

No a ked uz na 23" sa ti nepaci fullhd tak to budes dost narocny pouzivatel :D. Ako vravis, 100 ludi 100 chuti ale pre istotu ziadny 1440p nebudem zamerne vyhladavat lebo verim, ze tam ten rozdiel urcite bude. Mozno raz, ked budem velky hh
Používateľov profilový obrázok
Durana
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 186
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2008, 14:00

Re: Kupa ultrawide monitoru

Príspevok od používateľa Durana »

Priatelka skoro padla na zadok s komentarom, ze naco som kupil taku velku kravu a vam sa to zda vsetkym male?

Ono to asi nevidno najlepsie, kedze je to obrovsky stol, polmetrova klavesnica(20") a relativne velke bedne(microlab 6c, 27 x 21 x 36 cm). Sirka 34" monitoru by mala byt cca 80cm. Takze klavesnica na obrazku + jedna reprobedna by mala byt cca sirka monitoru.

Trochu to skresluje ten laptop, kt je vpopredi a zda sa byt vacsi. Keby som vedla toho postavil stary 23" monitor, ten rozdiel by hned bolo vidno. Zas nie som taka ovca aby som objednal 34" a nevsimol si ze mi poslali mensi :D .

Slo mi skor o to ukazat, ako pohodlne sa tam zmestia 2 okna vedla seba. Pocul som x ludi tvrdit "fulscreen okno u mna ma 1920 pixelov. S tymi 600pixelmi navyse jednoducho nemozes pohodlne pracovat v 2 oknach". Ano da sa to a je to velmi efektivne (aj ked samozrejme 3440 pix je trochu iny level)
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Kupa ultrawide monitoru

Príspevok od používateľa mino_85 »

Majkyyy1423 napísal:No a ked uz na 23" sa ti nepaci fullhd tak to budes dost narocny pouzivatel :D.
Ono je to skôr o zvyku. Doma mám 23" FHD, v práci 27" 1440p a človek si proste zvykne. Doma už potom registrujem rozdiel a keby som to rozliško ešte mal natiahnuť na 27", tak už by ma vykotilo. :-D Ak si s tým v pohode, tak super, ušetrí to aj kvantum VGA výkonu.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Kupa ultrawide monitoru

Príspevok od používateľa Jednoduska »

nech sluzi, nie je mu co vytknut teda ak ti vyhovuje :).
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Kupa ultrawide monitoru

Príspevok od používateľa Jednoduska »

? 16:9 film neexistuje pokial viem. a bude to velmi ejdnoducha fotka, prosto to bude 19:9 v strede a po boku cierny pas, co konkretne ta zaujima?
Používateľov profilový obrázok
Durana
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 186
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2008, 14:00

Re: Kupa ultrawide monitoru

Príspevok od používateľa Durana »

na youtube sa daju najst nejake videa, ale ak chces, dnes poobede mozem skusit nafotit nejaky film(serial v 16:9) a postavit to vedla normalneho 24" monitoru pre porovnanie

Btw na youtube bol niekde porovnany 34" vedla starsej verzie toho philipsu(kt mal tusim len 40")

Ten philips imo vela ludi nema, lebo k nemu potrebujes Gk drahsiu ako samotny monitor na utiahnutie 4k, zatial co karta za 200E potiahne tu 34" na plnych detailoch.

Na pracu a filmy asi radsej 43" ak mas na to miesto. Zahrat sa na tom bez top GK ale nezahras
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Kupa ultrawide monitoru

Príspevok od používateľa Sky »

votrem sa do temy, kdze idem tiez kupovat 29" ultrawide, len sa neviem rozhodnut ci priplatit 40-50€ kvoli freesync, stoji to zato?
http://www.lg.com/us/monitors/lg-29UM58 ... de-monitor
http://www.lg.com/us/monitors/lg-29UM68 ... de-monitor
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11508
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Kupa ultrawide monitoru

Príspevok od používateľa Andre »

ano :)
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1579
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Kupa ultrawide monitoru

Príspevok od používateľa dargy »

Ak mas alebo planujes amd gpu co podporuje freesync, nevidim dovod to nevyuzit. Vtedy myslim pojde tento monitor na 75hz.

Návrat na "Nákupná poradňa"