Torent

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Príspevok od používateľa Marek »

Ludia doteraz som nemal problem, ale v poslednej dobe mi zacal uTorrent jaksi blbnut. V pravidelnych intervaloch cca 1,5 minuty mi na cca. 5 sekund zamrzne komp a potom sa zas rozbehne. Inak stahovanie ide bez poblemov, rychlost je taka aka ma byt. Ked uTorrent vypnem tak komp slape bez problemov. Nahodil som aj novy Win zo zalohy, tato konfiguracia bola bezproblemova ale uT to robi stale takze nejakymi chybami v registroch alebo nespravnou konfiguraciou to zrejme nebude. Kde by mohol byt problem? Som uz z toho na nervy :(

EDIT: Zistil som ze mi to blbne len s niektorimy torrentmi. Zatial mi to robili 2 torrenty, kazdy z ineho trackera. Zo zaciatku isli dobre ale tak od tretiny to zacalo mrznut.
Používateľov profilový obrázok
foxil
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: St 23. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trenèín (1987)

Príspevok od používateľa foxil »

Marek napísal:Ludia doteraz som nemal problem, ale v poslednej dobe mi zacal uTorrent jaksi blbnut. V pravidelnych intervaloch cca 1,5 minuty mi na cca. 5 sekund zamrzne komp a potom sa zas rozbehne. Inak stahovanie ide bez poblemov, rychlost je taka aka ma byt. Ked uTorrent vypnem tak komp slape bez problemov. Nahodil som aj novy Win zo zalohy, tato konfiguracia bola bezproblemova ale uT to robi stale takze nejakymi chybami v registroch alebo nespravnou konfiguraciou to zrejme nebude. Kde by mohol byt problem? Som uz z toho na nervy :(

EDIT: Zistil som ze mi to blbne len s niektorimy torrentmi. Zatial mi to robili 2 torrenty, kazdy z ineho trackera. Zo zaciatku isli dobre ale tak od tretiny to zacalo mrznut.

Presne to co si popisal sa stavalo aj mne. Problem bol v antiviruse(v avaste, ale asi plati pre vacsinu antivirov), avast kontroloval vsetky stahovane subory cez P2P co pri velkych suboroch velmi spomalovalo PC.
Nastavil som kontrolu P2P okrem utorrentu a bolo po probleme :D
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Príspevok od používateľa Marek »

No vidis antivirak mam Avast a je mozne ze to robi on, vyskusam vypnut P2P. Aj som rozmyslal nad Avastom, ale neskumal som ho. Ale je zaujimave ze mi to robi len pri niektorych torrentoch, zatial teda pri dvoch. Ked som dany torrent stopol, ale nechal som ho uTorrente v zozname tak to nemrzlo.
Používateľov profilový obrázok
foxil
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: St 23. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trenèín (1987)

Príspevok od používateľa foxil »

Presne tak, aj mne to mrzlo len pri niektorych torrentoch. Ak som ho pozastavil tak mi PC isiel normalne.
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Príspevok od používateľa Marek »

Dnes som to skusal, vypol som tie P2P siete v Avaste a vyzera ze je po probleme. Dik za radu :)
Používateľov profilový obrázok
pindiq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice,Staré mesto

Príspevok od používateľa pindiq »

mne tiez dajak nejdu tie torrenty...mam bitcomet aj uTorent,ale vzdy ked dam daco stahovat neche....firewaolom povolene...
Lenovo ThinkPad Edge E520 (i5 2430M,4GB RAM,HD6630m,500GB HDD)
Používateľov profilový obrázok
pindiq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice,Staré mesto

Príspevok od používateľa pindiq »

takze som odinstaloval nvidia firewall,nastavil port a dajak to ide..taha vsak rychlistou 3-20 kb/s...da sa s tym daco robit?
Lenovo ThinkPad Edge E520 (i5 2430M,4GB RAM,HD6630m,500GB HDD)
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

zalezi na zdravi torrentu...ak su trebars dvaja seederi a 100 leecherov, tak sa necuduj, ze to ide pomaly...inak torrenty maju taku vlastnost, ze zo zaciatku zvyknu ist pomalsie, hlavne ked je zly pomer S/L. takze pockaj chvilu a on sa potom rozbehne...
inak dufam, ze upload mas nastaveny na maximalne 80% tvojho bandwithu. ak nie, tak to urob, pretoze vtedy nema klient bandwith na komunikaciu s trackerom a podobne...to moze byt problem aj v tvojom pripade.
inak odporucam klienta Azureus, tam by som ti vedel poradit aj konkretne nastavenia. mam to vycancane na max vykon... :wink:
Používateľov profilový obrázok
pindiq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice,Staré mesto

Príspevok od používateľa pindiq »

azureus som si stiahol,dal nainstalovat,ale pri spustani mi hodilo java error...tak som sa vratil ku utorrentu,ktory mi cez noc stiahol dva 170MB avi subory :clap:
Lenovo ThinkPad Edge E520 (i5 2430M,4GB RAM,HD6630m,500GB HDD)
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

u utorrentu som mal hlavne problem ked som nenastavil rychlost akou by to malo komunikovat, inac frci ako namydleny bles, jo a kerio, nic proti nemu ale je to trosku lamisticky firewall, aspon pre kusok mierne menej narocneho usera postacuje sygate alebo aspon u mna to nerobi ziadnu neplechu
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.

Návrat na "Programy a problémy s nimi"