UA konflikt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
marek1212
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 246
Dátum registrácie: Ut 17. Aug, 2004, 14:00

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa marek1212 »

Pietro sk napísal: Št 02. Jún, 2022, 17:53
Anubis napísal: Po 30. Máj, 2022, 21:26 Toto keď im domáce publikum žerie tak sa už ničomu nečudujem
dlhorocne vymyvanie mozgov zapnute.
demokracia, sloboda slova vypnute.
bah dum tss.
schválne, ako ste to video pochopili? Mne to až také absurdné nepríde, navyše je to seknuté, možno aj z kontextu...
Ja to chápem v zmysle, ak NATO prekročí určitú mieru ingerencie do konfliktu (a že už sa mieša dosť), tak máme WW3. a teda metaforicky povedané demilitarizácia celého NATO, čo sa vskutku aj stane, ale na oboch stranách. WW3 je posledná vojna na kontinente, na storočia minimálne.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6837
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

nato nic neprekrocilo. nikde neide nasilim. bud je pozvane alebo ide voci teroristom. a ze pomaha a za to je este aj na vine?neblazni
hry- ps5
doma-HP probook
marek1212
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 246
Dátum registrácie: Ut 17. Aug, 2004, 14:00

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa marek1212 »

stefan222 napísal: Št 02. Jún, 2022, 19:06 nato nic neprekrocilo. nikde neide nasilim. bud je pozvane alebo ide voci teroristom. a ze pomaha a za to je este aj na vine?neblazni
Ja som sa snažil interpretovať kontext toho videa a takto som to pochopil ako to autor myslel. Rozhodne sa nechcem púšťať do takých diskusií.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa maniak »

Marek1212: Ukrajina sa brani a podla pravidiel OSN si ma pravo ziadat o prostriedky a ktokolvek jej ich moze poskytnúť. To nie je len NATO, aj Švédsko a Fínsko jej poskytuju vyzbroj, NZ, Australia, ...
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8586
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa shiro »

Mne to pride, ze je to nepriamy stret NATO vs RU, kde NATO dotuje UA zbranami v ramci pomoci. Ale realne, tento konflikt akurat vyuzivaju na to, aby sa pohrali so zbranami a otestovali ich. Taka krpata WW3 bez atomoviek na obmedzenom uzemi, testovanie zbrani oboch stran. Chuda UA a jej obyvatelia to schytali, lebo su na pomedzi.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 754
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa HaDeS »

nespominam si na jediny konflikt po 2ww ktory by nebol sandboxom a demonstraciou/testovanim noveho vojenskeho vybavenia (oboch stran). Sprosto povedane, ale nie je lepsi marketing pre zbrojara, nez uspesne nasadenie jeho poslednych produktov v realnom konflikte. Sice na veltrhu je cool mat nablyskanu techniku, ale kupca skorej presvedcia spravy z bojiska.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6644
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa M1ch4l »

marek1212 napísal: Št 02. Jún, 2022, 18:50
Pietro sk napísal: Št 02. Jún, 2022, 17:53
Anubis napísal: Po 30. Máj, 2022, 21:26 Toto keď im domáce publikum žerie tak sa už ničomu nečudujem
dlhorocne vymyvanie mozgov zapnute.
demokracia, sloboda slova vypnute.
bah dum tss.
schválne, ako ste to video pochopili? Mne to až také absurdné nepríde, navyše je to seknuté, možno aj z kontextu...
Ja to chápem v zmysle, ak NATO prekročí určitú mieru ingerencie do konfliktu (a že už sa mieša dosť), tak máme WW3. a teda metaforicky povedané demilitarizácia celého NATO, čo sa vskutku aj stane, ale na oboch stranách. WW3 je posledná vojna na kontinente, na storočia minimálne.
Ja to chapem len ako show pre domace publikum. V tejto relacii oni nakecaju takych veci...
Ako by asi tak mohla vyzerat WW3 medzi NATO a Ruskom? V konvencnej vojne by Rusko nemalo sancu, nedokaze si poradit ani so slabou ukrajinou, hoci uz ju zapad celkom slusne podopiera. Nasledky nuklearnej vojny by potencialne mohli byt tak zle, ze nam to moze byt vlastne jedno. Zachytil som nieco ze uz nepouzivaju Iskandery, pretoze uz si moc nemozu dovolit dalej minat municiu. Potencialne si potrebuju nechat aspon nejake Iskander raketky, aby mali na com odpalit jadrove hlavice. ICBM nie su moc hrozive, proti tym sa da branit. Proti malym balistickym strelam pripadne strelam s plochou drahou letu sa brani omnoho horsie.

Na druhej strane, vidime stav ruskej armady. V akom asi stave budu ich nuklearne zbrane? No mozno vsetok ten rozpocet davali do ich udrzby, kto vie. A mozno si Sojgu a kamosi postavili kazdy nejaku tu vilku-dve. V pripade WW3 by podla mna mohlo byt dobre riesenie keby zapad spravil prvy uder a zlikvidoval vacsinu jadrovych schopnosti Ruska. Tym by vojna +- mohla skoncit. Ale samozrejme sa mozem mylit.

Tolko bude Rusko hovorit o demilitarizacii Ukrajiny a zapadu, az demilitarizuje samo seba. Kolovali fotky ako vraj uz nasadzuju T-62.
Momentalne prebieha akurat tak demilitarizacia Ruska. Potencialne aj Ukrajiny, ale technikou ich zapad dokaze v pohode zasobovat.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tuto je zopar informacii ktore mne pripadaju vcelku realne : https://www.youtube.com/watch?v=Eo6w5R6Uo8Y
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5570
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Odar »

faugusztin napísal: Št 02. Jún, 2022, 17:25 Toto uz bolo x-krat vysvetlene, ze "oficialny kurz" a realny kurz v pripade rubla su uplne oddelene polozky.
OTC kurz, podľa ktorého sa obchoduje na svetových trhoch je ten, ktorý má vplyv na všetko ostatné. Že si tetka niekde v riti na Urale kupuje za inú cenu, to nikoho nezaujíma. Z makroekonomického pohľadu je to nepodstatné. Sú to zanedbateľné objemy.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5665
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Jednoduska »

teraz mne laikovi prosím jednou vetou povedzte ako je možné, že oficiálny kurz je fake? keď sa to nedá pogooglim, ale pýtam sa naozaj.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15053
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa faugusztin »

Za oficialny kurz si kupis rubel od rusov, ked im das dolare. Ale za ten isty (resp. blizky, tak ako to zvykne byt pri nakupe/predaji mien) kurz si dolare od rusov nekupis.

Potom je tu sekundarna polozka, a to ze ako sa vobec s danou menou obchoduje - a tym su prakticky iba vynutene transakcie napriklad pri nakupe surovin, kde dojde k "vynutenej" konverzii na rubel, vid nase nakupy plynu/ropy.
Obrázok
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Holandania odmietli platit v rubloch za plyn/ropu, tak im vypli. Tomu sa povie dodrziavat medzinarodne zmluvy pripadne byt tak zahnany do kuta ze nemas inu moznost ako udrzat vlastnu menu.

Skus si predstavit co by bolo keby nemali tu ropu. Zimbabwe dolar ? Argentina peso ktore skrachovalo tusim 10x za poslednych 20 rokov ? atd atd.





>> dlhorocne vymyvanie mozgov zapnute. demokracia, sloboda slova vypnute.

seres na demokraciu a akekolvek krasne vznesene veci, ked sa mozes spravat ako majitel atomovych zbrani, policie, sudov, krajiny, nerastneho bohatstva a moze ti z toho kvapnut ZOPAR STOVIEK MILIARD do vačku. Bavime sa o osobnom vačku Vladka Vladimírka, hadam si nemyslis ze on je chudobnejsi ako vsetci ti ňikhaji okolo neho ktori maju 20-40 miliard o ktorych sa vie...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1579
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dargy »

Moj nazor hlupy:
Ja som to pisal na zaciatku. Malo NATO komplet branit UA bez ohladu nato ci je v NATO alebo nie. A ukazat mu hranice... Toto sa nerobi moj zlaty. Ten sralo by stiahol chvost a bol by pokoj. Odstranili by ho samotni rusi. Takto sme mu dali cas o co mu vlastne aj slo. Hned by videl co je blitzkrieg. On len nas hned precital ze na toto nemame. Jeho uzemia by sme sa nedotkli. Uz v 2014tom ked zobral Krym sme mali byt tvrdsi. Takto narastol. On velmi dobre vie ze atomwar by bol reset ludstva od gruntu. To by mu nedovolili ani jeho holofajtosi. Za par dni by bolo po vsetkom. Takto ma biele figurky na sachovnici uz.
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6644
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa M1ch4l »

To by ale zo strany NATO nebolo spravne, pretoze by to vyzeralo tak, ze NATO nefunguje na zaklade svojich vlastnych pravidiel, ale si akoze moze robit co sa mu zachce.

Uzemia Ruska by sa pravdepodobne nedalo nedotknut, pretoze by bolo nutne nicit ciele (protivzdusnu obranu dlheho dosahu, delostrelectvo, raketove delostrelectvo) na uzemi Ruska.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3756
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa lezgy »

mp3turbo napísal: Št 02. Jún, 2022, 11:56 ani ceny nehnutelnosti nerastli minuly a predminuly rok kvoli tohtorocnej vojne. Dovodov v pozadi je bohuzial viacej ale rozhodne vojna nejakej stabilite a dlhodobemu usmevu nenahrava.

The Wall Street Journal, dnesne vydanie, titulka : Moscow's Oil Producers Keep A Step Ahead of Sanctions

tak si to preberte...

co sa tyka cien je to uz dlhsie hlane o zufalej nenazranosti predajcovb ktori maju neskutocnu konkurnciu, kde dnes uz kazdy predvba vsetko

mas velky kosik v lidlu? treba natrepat, a slovak ho vberuze natrepe levbo zmagorety akciami, hlavne udenaci kedze stat si svbojich volicov stedro dotuje za moje
i psenicu miíestni uz predaju za novbe ceny hoc im stoji v hangaroch 2 roky...
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s

Návrat na "Debata o všetkom"