problem s doskou

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
sempron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2006, 02:00

problem s doskou

Príspevok od používateľa sempron »

kto mi poradi s mojou doskou s cipsetom VIA kt400 8235, zacalo mi blbnut video :8O: skresleny obraz do zelena :cry: .myslel som ze grafika ale ked som ju preinstaloval zacal skripat aj zvuk :cry: a na ploche sa zacali objavovat cierne body a vynechavalo mi to aj pismena tak som preinstaloval cely windows vymenil grafiku a robi to stale asi to bude doskou. da sa to opravit? :? alebo treba kupit novu dosku? :? moze to robit aj nieco ine? :? kde kupim novu dosku na socket A 462 ? zo starimi nemam dobre skusenosti. poradte kto sa v tom vyzna dik. :roll:
Používateľov profilový obrázok
beggar
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: Št 10. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa beggar »

Aku mas graficku kartu?
cpu AMD Ryzen 7 3700X, mb ASUS Crosshair VI Hero, ram ADATA XPG Gammix D10 32GB, gpu GeForce RTX 3060 Ti
Používateľov profilový obrázok
peterle
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Po 27. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Prešov@Košice(Intrak)

Príspevok od používateľa peterle »

Tak sa mi zda ze tej doske dochadza dych... .Pozri ci na nej niesu niekde vyfuknute kondenzatory (najcastejsia vada), tie kondenzatory sa daju vymenit ale na to treba zrucnejsieho cloveka. Novu dosku neviem ci este zozenies v nejakom shope ale asi aj ano, najvyhodnejsie by ju bolo kupit z bazaru.
Alebo mam este jeden napad rozpredaj co ti zostalo a kup si new PC alebo daco novsie z bazaru - ale tato moznost je financne narocnejsia.
CPU AMD Sempron64 2800+ Palermo E6 1600MHz@2834MHz, MB Abit NV8, RAM Corsair 1 GB DDR400, VGA nVidia Geforce Asus 7600GT 256MB, HDD WD2500YD 16MB cache, DVD-RW LG GSA-4120B, OS Windows XP Pro
Používateľov profilový obrázok
sempron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa sempron »

beggar napísal:Aku mas graficku kartu?
INNO 3D geforce 6600 GT AGP
Používateľov profilový obrázok
peterle
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Po 27. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Prešov@Košice(Intrak)

Príspevok od používateľa peterle »

Napis komplet celu zostavu aku mas tazko sa radi ked nevieme ostatne komponenty. Mohol by to byt aj slaby zdroj no ale ked to doteraz islo tak neviem.
To len tak znicoho nic ti to zacalo robit alebo po nejakom upgrade, vymene niecoho?
CPU AMD Sempron64 2800+ Palermo E6 1600MHz@2834MHz, MB Abit NV8, RAM Corsair 1 GB DDR400, VGA nVidia Geforce Asus 7600GT 256MB, HDD WD2500YD 16MB cache, DVD-RW LG GSA-4120B, OS Windows XP Pro
Používateľov profilový obrázok
sempron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa sempron »

peterle napísal:Tak sa mi zda ze tej doske dochadza dych... .Pozri ci na nej niesu niekde vyfuknute kondenzatory (najcastejsia vada), tie kondenzatory sa daju vymenit ale na to treba zrucnejsieho cloveka. Novu dosku neviem ci este zozenies v nejakom shope ale asi aj ano, najvyhodnejsie by ju bolo kupit z bazaru.
Alebo mam este jeden napad rozpredaj co ti zostalo a kup si new PC alebo daco novsie z bazaru - ale tato moznost je financne narocnejsia.
kondenzatoy som nenasiel poskodene ale pri starte mi pise nieco ako BUS NO bla bla bla :) a neviem co to je :? a v denniku chyb som nasiel ze nejaky slot neodpoveda alebo nieco take a nejdu mi ani USB :cry:
Používateľov profilový obrázok
sempron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa sempron »

peterle napísal:Napis komplet celu zostavu aku mas tazko sa radi ked nevieme ostatne komponenty. Mohol by to byt aj slaby zdroj no ale ked to doteraz islo tak neviem.
To len tak znicoho nic ti to zacalo robit alebo po nejakom upgrade, vymene niecoho?
AMD Sempron 2.4 BOX socket 462, MB ESC M 852 A, DDRAM 400/512 kingstone, VGA INNO3D GEFORCE 6600 GT, HDD IBM/HITACHI 80 GB, DVD SONY, DVD-RW LG, MIDI 300W

zacalo to znicoho nic pri pozerani filmov, pred pol rokom som menil grafiku dokupil DVD-RW a RAMku, zostava fungovala bez problemov az do teraz :cry: moze robit taketo problemy aj BIOS :?: :?: :?:
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Príspevok od používateľa Gudas »

Skus pouzit iny monitor resp. kabel k monitoru, to ze mas zeleny obraz byva chybou v kabli alebo samotnom monitore. Mas CRT?
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
sempron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa sempron »

Gudas napísal:Skus pouzit iny monitor resp. kabel k monitoru, to ze mas zeleny obraz byva chybou v kabli alebo samotnom monitore. Mas CRT?
diky za radu ale keby si lepsie cital tak zistis ze mi blbne aj zvuk a nefunguje USB :D takze monitor som vylucil ako prvy :) grafika to tiez nerobi takze ostava maticna :( alebo posahany BIOS :?
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Príspevok od používateľa Gudas »

Ja som to cital, no mozno nemas problem len s doskou. Chcel som len pomoct, necham to tak, rob ako chces.
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
sempron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa sempron »

este doplnim pri starte mi vypisuje> secondary IDE chanel no 80 condractor cable instaled
CMOS checksum error default loander

no ale co to znamena :?: :?: :?:
Používateľov profilový obrázok
sempron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa sempron »

Gudas napísal:Ja som to cital, no mozno nemas problem len s doskou. Chcel som len pomoct, necham to tak, rob ako chces.
neber to v zlom kazda rada sa ceni :) dik
Používateľov profilový obrázok
Aladar21
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Pi 09. Feb, 2007, 08:00

PRosim o pomoc

Príspevok od používateľa Aladar21 »

Zdravim... Chcel by som vas poprosit o pomoc.
Moja zostava:
ECS 755-A2 soc. 754 SiS755
AMD Sempron 2600+
MSI NVidia GeForce FX5200 256 MB
QDI DDR 512 MB
:? :? :? :help: :help: :help:
Jedna sa mi hlavne o zkladnu dosku.Rad by som to taktol,ale
v BIOSe su velmi obmedzene moznosti (CPU clock 200-250 MHz).
Rad by som preto vedel,ci ma niekto skusenosti s touto doskou,
a hlavne ci na to je nejaka novsia verzia BIOSu,kt. umoznuje sirsie moznosti OC.
Vopred velmi pekne Dakujem

Aladar
Software je ako sex...je lepšie, ak je zadarmo.
Používateľov profilový obrázok
Tomax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 598
Dátum registrácie: Št 08. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Tomax »

Ja by som ti povedal asi tolko ze doska ECS nieje bohvie co hlavne na taktovanie nie. A ten cipset takisto takze necakaj nejake zazraky. Tu zostavu co mas je vseobecne nic moc na OC.
Spoiler: ukázať
AMD X6 1100T --4GB RAM -- AMD 6950 1GB --
Používateľov profilový obrázok
Aladar21
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Pi 09. Feb, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa Aladar21 »

Mam sa priznat,tak som s OC este len zacal,a necakam bohvieake extremne vysledky,ale v ramci popisanych moznosti som to vytiahol zatial z 1600 na 1800 MHz bez zmeny chladenia a napajania pri teplote CPU 40°,co si myslim ze nie je az take zle, ci :( ???
Software je ako sex...je lepšie, ak je zadarmo.

Návrat na "Základné dosky"