TT Big Typhoon - upravy a skusenosti

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

TT Big Typhoon - upravy a skusenosti

Príspevok od používateľa Gudas »

Prednedavnom som si kupil Thermaltake Big Typhoon VX. Vybral som si ho hlavne kvoli vyske (vlezie mi do bedne bez problemov) a kvoli orientacii ventilatora (mam perforovanu skrinku - vzduch nasava v podstate priamo zvonka).

Obrázok

Chladic ma ventilator s rucnou regulaciou otacok potenciometrom. Najnizsie nastavitelne otacky pri pripojeni na 12V su 1300rpm, no aj tak sa mi zdal dost pocutelny.
Vyriesil som to zapojenim na 7V a zregulovanim na 800rpm.

Dalsia vec ktora ma zaujala, je medena zakladna chladica.
Nieje prave dokonale vylestena do zrkadloveho lesku, no je na pohlad rovna a na dotyk hladka.

Obrázok Obrázok

Skusil som teda zakladnu trocha prebrusit - vylapovat.
Zaval som brusnym papierom hrubky zrn 800, nakolko je zakladna uz pomerne hladka, netrebalo hrubsie zrna.

Obrázok

Na fotke po chvile brusenia na rovnom podklade - skle - vidno, ze zakladne predsalen nieje taka rovna ako by mohla byt - urcite casti su obrusene, no stred a okraje sa brusneho papiera este nedotkli.

Na dalsich dvoch fotkach je chladic po dokonceni brusenia 800-kou papierom - nedobrusoval som uplne, vidno ze okraje su stale nebrusene, no nakolko sa tie nebudu dotykat IHS procesora, nechal som ich tak.

Obrázok Obrázok

Na dalsich fotkach je chladic po dobruseni 1500-kou papierom a vycisteni pastou Silichrom.

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

...nieje to sice povrch ala Noctua, ale lepsie ako bolo. Zmenu teplot som zatial nemeral (pouzita pasta este "nezahorela" a je dnes aj pomerne teplo :D )


A teraz moja otazka na majitelov Big Typhoon-a: Pri urcitych otackach (nad 800-900rpm) zacne ventilator vibrovat, resp. zacne byt hlucny este skor ako sa prejavi hluk toku vzduchu cez rebra. Chcem sa teda spytat, ci staci dokupit antivibracnu podlozku, alebo radsej novy ventilator - ak ano, aky?
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
pepe-flash
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: So 04. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Príspevok od používateľa pepe-flash »

Ja mam doma starsiu verziu (bez VX), a naprosta spokojnost, je uplne tichy. Tiez som mu vylestil spodok. Pouzivam ale jednoduchsiu metód a to brusenie diamantovou pastou (praca tak na max. 15min)
Používateľov profilový obrázok
l0k2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1230
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa l0k2 »

Tvoj problem by som videl na totalnu narocnost, tiez som niecim takym presiel :) Vetrak som drzal na max 800rpm a bol som spokojny. Mozno ale zavisi od vetraku, skus taky ako mam v popise, resp su tam obrazky.

NB 12cm upraveny na 800rpm je viac ako slusny, v pohode dal aj viac rpm a nesposoboval ziadne vibrovanie. Dodnes mi jedna 12ka ostala v chieftecu ako outake.
sentimentálna spomienka - valid cpu
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa dexman »

pepe-flash napísal:Ja mam doma starsiu verziu (bez VX), a naprosta spokojnost, je uplne tichy.
tvoja verzia ma o dost lepsi ventilator (Hong Sheng) - v podstate rovnaky ventilator ako oranzove Nexusy. VX uz ma Everflow ventilator, co sa prejavi prave tymi vibraciami a obcasnym praskanim pri 1000< otackach, ma velmi krehke lopatky. tiez by som menil za iny vetrak.

inak fajn pracicka na lapovani.
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Jofo »

pepe-flash napísal:...Pouzivam ale jednoduchsiu metód a to brusenie diamantovou pastou (praca tak na max. 15min)
Ako sa s tym pracuje?
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
pepe-flash
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: So 04. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Príspevok od používateľa pepe-flash »

nManJofo napísal:
pepe-flash napísal:...Pouzivam ale jednoduchsiu metód a to brusenie diamantovou pastou (praca tak na max. 15min)
Ako sa s tym pracuje?
uplne jednoducho :D
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Jofo »

To normalne "na kolene" sa s tym da robit? Kolko toho minies, a cim to "drhnes"? Lebo 5g nie je zrovna lacnych, asi ako teplovodiva pasta...celkom ma to inspirovalo
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
pepe-flash
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: So 04. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Príspevok od používateľa pepe-flash »

Nastastie tu pastu mam zadarmo. Je balena v striekacke po 5g. To staci aspon na 100 chladicov.
Das si trocha na hladku podlozku a kruzivymi pohybmi chladicom ho zachvilu vylestis.
Používateľov profilový obrázok
prask
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: St 04. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: BA - petrzalka

Príspevok od používateľa prask »

pepe-flash napísal:Nastastie tu pastu mam zadarmo. Je balena v striekacke po 5g. To staci aspon na 100 chladicov.
Das si trocha na hladku podlozku a kruzivymi pohybmi chladicom ho zachvilu vylestis.
a kde sa da taky zazrak zohnat?
Používateľov profilový obrázok
pepe-flash
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: So 04. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Príspevok od používateľa pepe-flash »

Mam zasoby este zo svojej byvalej prace. :) , objednavali sme to z ciech. jedna striekacka pasty stoji od cca 300 do 600 Sk, cena je podla jemnosti. najhrubsia je najdrahsia.
Používateľov profilový obrázok
prask
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: St 04. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: BA - petrzalka

Príspevok od používateľa prask »

fuuu no ak by si nahodov chcel jednu predat tak mas isteho zaujemcu :wink:
Používateľov profilový obrázok
cicolably
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 330
Dátum registrácie: Ne 10. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: ke

Príspevok od používateľa cicolably »

kup si smirgel 800 potom nejaku 1200-1500
s tym to prebrus a potom je brusna pasta na kovy lestiaca
asi za 60Sk a s tou je to to iste
aj tu pocitaj
http://www.pretaktovanie.sk/modules.php ... ie&start=0

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"