cistenie LCD ?

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
jojak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Št 11. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

cistenie LCD ?

Príspevok od používateľa jojak »

Chcem sa spytat cim cistete LCD ???
Používateľov profilový obrázok
Lkuzman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 349
Dátum registrácie: Pi 08. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: D. Kubín (33)

Príspevok od používateľa Lkuzman »

Handrickou ( material: mikrofaza ) na optiku namocenou vo vode, resp v denaturaku, keD mi ho dcerenka zacapka rukami od ovocia ... Na telku plati to iste
Spoiler: ukázať
CPU: Phenom 940 @ 3,6GHz + SCYTHE MUGEN; RAM: 8GiB @ 800MHz; MB: ASUS M3A-32 MVP DELUXE; VGA: Saphire HD5770 : 960MHz / 5200MHz; SSD: OCZ VERTEX 2 120GB; HDD: WD 2TiB; PSU: Akasa 1200W, CASE: Lian Li - PC-V2010B; LCD: Acer 2723W, OS: Windows 7 Home x64-SK-OEM ...
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 868
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa Muhyng »

Tiez mikrofazovou handrickou (z optiky, nie z trznice). Ked je na monitore nahodou aj nieco ine ako prach, tak nan najskor dychnem... ;)
Používateľov profilový obrázok
srebalat
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1494
Dátum registrácie: Št 10. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Štrba (33)

Príspevok od používateľa srebalat »

obycajny LCD sa este da, ale cim napr. cistite LCD s Crystal Brite, uz som skusal hocico a nie je to take lahke, mozno niekto nasiel nieco ucinne(ak hej, sem s tym)..
Desktop: Intel Core i5 11400F - CoolerMaster Hyper 212+ GIGABYTE B560M AORUS PRO AX Asus ROG Strix RX6650XT 8GB ADATA XPG 512GB + 2TB WD Green 16GB ADATA XPG GAMMIX D30 3200MHz CL16 SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W V2 SilentiumPC Regnum RG4TF Frosty White TG LENOVO G32QC-10 Logitech Z-4e Logitech MX Keys + Razer Deathadder V2 Mini + SteelPad QCK mini
LAN NB: Asus XDAB AMD Athlon X2 Dual-Core QL-65 2,1GHz ATI Radeon HD 4570 512MB 32gb SSD 4GB DDR2 Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 12 mini 128gb + Iphone 8 64gb + iPad 2021 64gb + Apple Watch 7 45mm
TV: LG OLED48A1
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Príspevok od používateľa br4n0 »

Mikrovlakno zvladne vsetko, staci len navlhcit, netreba (nie je vhodny) alkohol.
Používateľov profilový obrázok
Sheep221
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: St 30. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Slovensko

Príspevok od používateľa Sheep221 »

navlhcena handra alebo spongia, potom na sucho pretriet a je to ciste :)
Používateľov profilový obrázok
palio
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Ut 09. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: trnava

Príspevok od používateľa palio »

lcd monitory by sa nemali cistit s vodou a v obchode kupis plno veci na cistenie monitora. takze nou problem
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 868
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa Muhyng »

to palio: hej, aj ja som si myslel, ze s nejakymi tymi "navlhcenymi obruskami" to bude OK, ale sklamali ma na plnej ciare. Nekupil som tie najlacnejsie, ze vsak nech to nie je shit, ale take hnusne smuhy co nechavali za sebou... :puke: Som na monitor dost haklivy a nozik sa mi vo vrecku otvara, ked niekto do neho dobe prstom. Ja si davam pozor a mikrovlakno staci :)
Používateľov profilový obrázok
chinin
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 49
Dátum registrácie: St 09. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kaltenbrunn

Príspevok od používateľa chinin »

Ja cistim LCD dychom z mojich ust a rukavom.

(pre rypalov: ano netvrdim, ze je to to najspravnejsie riesenie, ale osobne to povazujem za uplne dostacujuce, ziadne problemy som zatial s tym nemal) Osobne dost staci, ked som extremne citlivy a nedovolim chodit prstom po monitore
Tento podpis je v súlade s pravidlami fóra a nie sú tu skutočne žiadne obrázky.
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

...hadricka z mikrovlakna z optiky.
...k niektorym LCD a plazmovym telkam ich niektori vyrobcovia aj pribaluju (hlavne k tym s ramami z leskleho plastu, pretoze na tom povrchu je vidno aj tie najjemnejsie skrabance. po par tyzdnoch cistenia s nejakou obycajnou bavlnenou handrou vyzeraju doslova otrasne).
Používateľov profilový obrázok
Sheep221
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: St 30. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Slovensko

Príspevok od používateľa Sheep221 »

palio napísal:lcd monitory by sa nemali cistit s vodou a v obchode kupis plno veci na cistenie monitora. takze nou problem
preco? voda je najlepsi cistic, neodporucam ziadne okeny, riedidla a dalsie somariny ktorimi ludia svoje monitory cistia...

alebo mozes pouzit specialne prostriedky to je dobre tiez hlavne na leskle LCD

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"