cistenie LCD ?

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
jojak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Št 11. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

cistenie LCD ?

Príspevok od používateľa jojak »

Chcem sa spytat cim cistete LCD ???
Používateľov profilový obrázok
Lkuzman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 349
Dátum registrácie: Pi 08. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: D. Kubín (33)

Príspevok od používateľa Lkuzman »

Handrickou ( material: mikrofaza ) na optiku namocenou vo vode, resp v denaturaku, keD mi ho dcerenka zacapka rukami od ovocia ... Na telku plati to iste
Spoiler: ukázať
CPU: Phenom 940 @ 3,6GHz + SCYTHE MUGEN; RAM: 8GiB @ 800MHz; MB: ASUS M3A-32 MVP DELUXE; VGA: Saphire HD5770 : 960MHz / 5200MHz; SSD: OCZ VERTEX 2 120GB; HDD: WD 2TiB; PSU: Akasa 1200W, CASE: Lian Li - PC-V2010B; LCD: Acer 2723W, OS: Windows 7 Home x64-SK-OEM ...
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa Muhyng »

Tiez mikrofazovou handrickou (z optiky, nie z trznice). Ked je na monitore nahodou aj nieco ine ako prach, tak nan najskor dychnem... ;)
Používateľov profilový obrázok
srebalat
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1494
Dátum registrácie: Št 10. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Štrba (33)

Príspevok od používateľa srebalat »

obycajny LCD sa este da, ale cim napr. cistite LCD s Crystal Brite, uz som skusal hocico a nie je to take lahke, mozno niekto nasiel nieco ucinne(ak hej, sem s tym)..
Desktop: Intel AMD Ryzen 3 3100 GIGABYTE A520M K V2 XFX Speedster SWFT 210 AMD Radeon RX 6600 Patriot P300 512 GB 16GB DDR4 3600MHz FSP Fortron SFX PRO 450W jonsbo c6 white 24.5" MSI MAG 256F Logitech Z-4e Logitech MX Keys + Logitech PRO X SUPERLIGHT + SteelPad QCK mini
LAN NB: Macbook pro 15 2007 Intel Core 2 Duo T7500 GeForce 8600M GT 128MB 32gb SSD 3GB DDR2 1333mhz Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 14 128gb + Iphone SE 2020 64gb + iPad Pro 12.9" + Apple Watch 10
TV: LG OLED48A1
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Príspevok od používateľa br4n0 »

Mikrovlakno zvladne vsetko, staci len navlhcit, netreba (nie je vhodny) alkohol.
Používateľov profilový obrázok
Sheep221
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: St 30. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Slovensko

Príspevok od používateľa Sheep221 »

navlhcena handra alebo spongia, potom na sucho pretriet a je to ciste :)
Používateľov profilový obrázok
palio
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Ut 09. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: trnava

Príspevok od používateľa palio »

lcd monitory by sa nemali cistit s vodou a v obchode kupis plno veci na cistenie monitora. takze nou problem
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa Muhyng »

to palio: hej, aj ja som si myslel, ze s nejakymi tymi "navlhcenymi obruskami" to bude OK, ale sklamali ma na plnej ciare. Nekupil som tie najlacnejsie, ze vsak nech to nie je shit, ale take hnusne smuhy co nechavali za sebou... :puke: Som na monitor dost haklivy a nozik sa mi vo vrecku otvara, ked niekto do neho dobe prstom. Ja si davam pozor a mikrovlakno staci :)
Používateľov profilový obrázok
chinin
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 49
Dátum registrácie: St 09. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kaltenbrunn

Príspevok od používateľa chinin »

Ja cistim LCD dychom z mojich ust a rukavom.

(pre rypalov: ano netvrdim, ze je to to najspravnejsie riesenie, ale osobne to povazujem za uplne dostacujuce, ziadne problemy som zatial s tym nemal) Osobne dost staci, ked som extremne citlivy a nedovolim chodit prstom po monitore
Tento podpis je v súlade s pravidlami fóra a nie sú tu skutočne žiadne obrázky.
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

...hadricka z mikrovlakna z optiky.
...k niektorym LCD a plazmovym telkam ich niektori vyrobcovia aj pribaluju (hlavne k tym s ramami z leskleho plastu, pretoze na tom povrchu je vidno aj tie najjemnejsie skrabance. po par tyzdnoch cistenia s nejakou obycajnou bavlnenou handrou vyzeraju doslova otrasne).
Používateľov profilový obrázok
Sheep221
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: St 30. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Slovensko

Príspevok od používateľa Sheep221 »

palio napísal:lcd monitory by sa nemali cistit s vodou a v obchode kupis plno veci na cistenie monitora. takze nou problem
preco? voda je najlepsi cistic, neodporucam ziadne okeny, riedidla a dalsie somariny ktorimi ludia svoje monitory cistia...

alebo mozes pouzit specialne prostriedky to je dobre tiez hlavne na leskle LCD

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"