Juzny mostik a 65°C, riesenie?

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1338
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Príspevok od používateľa Reinok »

Tie nazvy SB a NB a sytem sa vo vacsine dosiek a speedfanu lisia, aj to AUX....takze by som to neporovnaval,

A aj keby to nebol SB tak:

1.Na dotyk je vraly
2. SPeed fan vcelku presne,,odhaduje teploty AUX a SB ( NB a SB)
3. Teplota klesa a stupa pri hrani hier...
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Príspevok od používateľa palee »

jergus

a vies prosim ta, kde je to cidlo ulozene? ja mam podobnu dosku a stale som to tak nejak bral, ze je to NB (myslim teplota v Speedfanu-SYSTEM a aj v Evereste-Zakladni deska), aspon sa to tak berie vo vseobecnosti, ale nikto to nevie presne... mas nejake info, co to meria za teplotu?? a aka je max. bezpecna pri OC? ... diky :)
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa dexman »

na tvojom mieste by som to vobec neriesil. ta teplota je viac menej este v norme tak zbytocne sa v tom budes hrabat.

pozri tu ake teploty namerali na inych doskach
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa miqra »

SB nema sancu sa tak prehrievat... este nikdy sa mi to nestalo... sa pozri ci je pasta pod nim... lebo 65C maju len maloktore North Bridgy :wink: ...
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Príspevok od používateľa palee »

presne tak... a uz vobec nie je mozne, aby tam bolo nejake cidlo na meranie teploty...
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa alle »

tiez si myslim ze je to hlupost,podobna vec je tiez aj na asus P5K asi po 10min. prevadzky ukazuje teplotu aux 122°C co je nezmysel a speedfan tiez aj niekedy zvykne ukazovat nezmysli napr: mne ukazovalo teplotu cpu 9°C :D no na sibiry mozno ano ale nie na slovensku takze nemaj obavy je to ok :wink:
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1338
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Príspevok od používateľa Reinok »

Ta teplota ale musi byt pravdiva lebo to pali, a ta teplota kolise, a keD ofukujem ten cipset tak teplota klesne, o max 8°C....a nevystupi pri ofukovani o viac ako 60°C....ja sa pokusim zohnat teplomer a urobim video....lebo nieco sa tam musi zohrievat, a rad by som zistil co....
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

Palee: neviem kde to cidlo je, ale domnievam sa ze na napatovych regulatoroch.
Inak neber ma hned za slovo, ja si len osobne myslim ze to cidlo nie je na NB a ani na SB. Pretoze ja som vymenil oba pasivy za vodne bloky a co sa stalo? Cekni moju recenziu ako mam spraveny komp, avsak ak mam ten jeden vetrak vypnuty, to cidlo ukazuje 40-45 stupnov, ak ten jeden vetrak zapnem, klesne teplota na cidle na 36-38 stupnov, ale teplota vody sa nezmeni!!! Cize z toho mi vyplyva, ze to cidlo nemoze byt ani na SB ani na NB, pretoze teplota by zalezala od teploty vody a nie od toho ci je v skrinke mensi prievan, alebo ci vzduch viac menej stoji.
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Príspevok od používateľa palee »

no veD prave to, ze sa to nevie presne a vacsinou sa mysli, ze je to NB... nikto nevie povedat, kde je to cidlo ulozene... ale to, co hovoris, je velmi logicke a pre mna zatial najlepsie vysvetlenie :) ... tak by to naozaj mohlo byt... prave dnes budem pridavat bloky na NB aj mosfety, tak som zvedavy na teploty... vDaka za odpoveD...

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"