Vysoka faktura T-COM

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Brnky
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: St 12. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Okres Nove Zamky

Príspevok od používateľa Brnky »

CrakeN napísal:hmmm, neviem, t-com ma na stranke taku srandu, kde sa prihlasis, a presne ti da, kedy si kolko stiahol ... over si to podla toho ...
Tieto udaje su len orientacne... Nedaju sa pouzit ako reklamacia...
Je to tam niekde aj napisane... :wink:
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Používateľov profilový obrázok
Brnky
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: St 12. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Okres Nove Zamky

Príspevok od používateľa Brnky »

galen napísal: podobne je aj, ked sa pripojis povedzme 18:01 a si pripojeny do 00:01, v tedy ti to tiez zarata ako normalny Traffic, teda nie Free ...

Tak s tymto absolutne nesuhlasim... To je hovadina jak mraky.. Mal som obmedzeny net od T-comu a byval som pripojeny aj dlhsie jak do 24:00 niekedy do jednej rana a nic take nebolo, zeby sa to ratalo nad limit cely cas...takze tak... :D
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Používateľov profilový obrázok
Timmy2k
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 488
Dátum registrácie: Ne 16. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Timmy2k »

Brnky napísal:
galen napísal: podobne je aj, ked sa pripojis povedzme 18:01 a si pripojeny do 00:01, v tedy ti to tiez zarata ako normalny Traffic, teda nie Free ...

Tak s tymto absolutne nesuhlasim... To je hovadina jak mraky.. Mal som obmedzeny net od T-comu a byval som pripojeny aj dlhsie jak do 24:00 niekedy do jednej rana a nic take nebolo, zeby sa to ratalo nad limit cely cas...takze tak... :D
jop to je pravda

keby je to napr. od 16-tej a log on je o 15.55 tak potom by to o tej 01.00 v noci uz bolo hodne hodne MB:)
Používateľov profilový obrázok
Brnky
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: St 12. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Okres Nove Zamky

Príspevok od používateľa Brnky »

Timmy2k napísal:jop to je pravda

keby je to napr. od 16-tej a log on je o 15.55 tak potom by to o tej 01.00 v noci uz bolo hodne hodne MB:)
JJ toto je pravda, ze ked skorej sa pripojil napr 15:55 tak mu to rata nad ramec cely cas... tak isto je to aj s faktutou na orange... Som sa raz sekol a mi prislo 1200sk... som myslel, ze minam volne minuty a prdlajs... Bolo to cele na ramec a volne mi ostali... :o :lol:
Co uz no... Stane sa... A takto je to asi vsade... :roll:
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Používateľov profilový obrázok
srebalat
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1494
Dátum registrácie: Št 10. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Štrba (33)

Príspevok od používateľa srebalat »

Timmy2k napísal:jop to je pravda
keby je to napr. od 16-tej a log on je o 15.55 tak potom by to o tej 01.00 v noci uz bolo hodne hodne MB:)
to nie je pravda, hocikedy sa mi stalo, ze som bol bud pred 16tou alebo po 24tej a nikdy mi nazaratlo nad ramec cely cas(maximalne tych par sekund, mozno minut..)..
Desktop: Intel Core i5 11400F - CoolerMaster Hyper 212+ GIGABYTE B560M AORUS PRO AX Asus ROG Strix RX6650XT 8GB ADATA XPG 512GB + 2TB WD Green 16GB ADATA XPG GAMMIX D30 3200MHz CL16 SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W V2 SilentiumPC Regnum RG4TF Frosty White TG LENOVO G32QC-10 Logitech Z-4e Logitech MX Keys + Razer Deathadder V2 Mini + SteelPad QCK mini
LAN NB: Asus XDAB AMD Athlon X2 Dual-Core QL-65 2,1GHz ATI Radeon HD 4570 512MB 32gb SSD 4GB DDR2 Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 12 mini 128gb + Iphone 8 64gb + iPad 2021 64gb + Apple Watch 7 45mm
TV: LG OLED48A1
Používateľov profilový obrázok
Timmy2k
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 488
Dátum registrácie: Ne 16. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Timmy2k »

srebalat napísal:
Timmy2k napísal:jop to je pravda
keby je to napr. od 16-tej a log on je o 15.55 tak potom by to o tej 01.00 v noci uz bolo hodne hodne MB:)
to nie je pravda, hocikedy sa mi stalo, ze som bol bud pred 16tou alebo po 24tej a nikdy mi nazaratlo nad ramec cely cas(maximalne tych par sekund, mozno minut..)..
toto plati len za predpokladu, ze si sa napr. 16.01 odpojil a potom zas pripojil (rapidshare) je to urcite tak
Používateľov profilový obrázok
srebalat
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1494
Dátum registrácie: Št 10. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Štrba (33)

Príspevok od používateľa srebalat »

Timmy2k napísal:
toto plati len za predpokladu, ze si sa napr. 16.01 odpojil a potom zas pripojil (rapidshare) je to urcite tak
nechcem byt OT, ale musim s tebou nesuhlasit pretoze neraz sa mi to stalo a nikdy mi to T-com nezaratal naviac..;)
Desktop: Intel Core i5 11400F - CoolerMaster Hyper 212+ GIGABYTE B560M AORUS PRO AX Asus ROG Strix RX6650XT 8GB ADATA XPG 512GB + 2TB WD Green 16GB ADATA XPG GAMMIX D30 3200MHz CL16 SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W V2 SilentiumPC Regnum RG4TF Frosty White TG LENOVO G32QC-10 Logitech Z-4e Logitech MX Keys + Razer Deathadder V2 Mini + SteelPad QCK mini
LAN NB: Asus XDAB AMD Athlon X2 Dual-Core QL-65 2,1GHz ATI Radeon HD 4570 512MB 32gb SSD 4GB DDR2 Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 12 mini 128gb + Iphone 8 64gb + iPad 2021 64gb + Apple Watch 7 45mm
TV: LG OLED48A1
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8596
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa shiro »

Timmy2k napísal:
tak neviem ci to bola narazka na mna konkretne alebo vo vseobecnosti, bo ked som to vo februari 2006 objednaval, tak bola to dobra volba - cena/rozsah sluzby
takze na to, ze dopoludnia som v skole a ked uz sme pritom mesacny datovy objem tu vobec nie je, tu je casove ohranicenie lol

zdarec
Nie, nebola to narazka na teba ani na nikoho, len moj nazor na takyto typ pripojenia. Skratka je to blbost uz z principu a este vo v reklamach volaju ze "neobmedzeny net" :lol:

Vezmi si to ako ked mas auto, ktore mozes vyuzivat len v niektore hodiny v dni, a do mesiaca nesmies prekrocit isty pocet KM. inak s nim mozes robit co len chces.

Ano, cena je vec jedna, ale ta vyuzitelnost sluzby a zbytocne obmedzovanie sa mi nepaci. Je to len moj nazor.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Timmy2k
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 488
Dátum registrácie: Ne 16. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Timmy2k »

srebalat napísal:
Timmy2k napísal:
toto plati len za predpokladu, ze si sa napr. 16.01 odpojil a potom zas pripojil (rapidshare) je to urcite tak
nechcem byt OT, ale musim s tebou nesuhlasit pretoze neraz sa mi to stalo a nikdy mi to T-com nezaratal naviac..;)
tak tomu nerozumiem, bo je to vyslovne zakotvene v zmluvnych mat. aj na stranke, jednoducho si stojim za svojim a vzdy som to z principu radsej dodrziaval
Používateľov profilový obrázok
Timmy2k
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 488
Dátum registrácie: Ne 16. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Timmy2k »

shiro napísal:
Timmy2k napísal:
tak neviem ci to bola narazka na mna konkretne alebo vo vseobecnosti, bo ked som to vo februari 2006 objednaval, tak bola to dobra volba - cena/rozsah sluzby
takze na to, ze dopoludnia som v skole a ked uz sme pritom mesacny datovy objem tu vobec nie je, tu je casove ohranicenie lol

zdarec
Nie, nebola to narazka na teba ani na nikoho, len moj nazor na takyto typ pripojenia. Skratka je to blbost uz z principu a este vo v reklamach volaju ze "neobmedzeny net" :lol:

Vezmi si to ako ked mas auto, ktore mozes vyuzivat len v niektore hodiny v dni, a do mesiaca nesmies prekrocit isty pocet KM. inak s nim mozes robit co len chces.

Ano, cena je vec jedna, ale ta vyuzitelnost sluzby a zbytocne obmedzovanie sa mi nepaci. Je to len moj nazor.
jasne, rozumiem, ja len ze za danych moznosti, najhorsie su datove obmedzenia, tie casove boli fajn, nebol to ideal, ale na to, ze ja som ani studentsku podporu nemal a nonstom flat bol vtedy nad nase pomery, som bol vdacny za tych 8 hod denne:) dokonale vyuzitych:)

s pozdravom
Používateľov profilový obrázok
srebalat
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1494
Dátum registrácie: Št 10. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Štrba (33)

Príspevok od používateľa srebalat »

Timmy2k napísal:
srebalat napísal:
Timmy2k napísal:
toto plati len za predpokladu, ze si sa napr. 16.01 odpojil a potom zas pripojil (rapidshare) je to urcite tak
nechcem byt OT, ale musim s tebou nesuhlasit pretoze neraz sa mi to stalo a nikdy mi to T-com nezaratal naviac..;)
tak tomu nerozumiem, bo je to vyslovne zakotvene v zmluvnych mat. aj na stranke, jednoducho si stojim za svojim a vzdy som to z principu radsej dodrziaval
suhlasim s tebou, ja to tiez dodrziavam, teda snazim sa, ale no stane sa.. a kde to ako mas v zmluve, raz ked mas internet od 16tej v mesacnom poplatku, tak ti to nemlozu uctovat naviac.. keby mi to urobili, tak to by len videli, pekne by som sa siel hadat.. nemozu ti zauctovat cely den za to, ze si bol sekundu pred 16tou napojeny, maju ti pekne tu sekundu spoplatnit..
Desktop: Intel Core i5 11400F - CoolerMaster Hyper 212+ GIGABYTE B560M AORUS PRO AX Asus ROG Strix RX6650XT 8GB ADATA XPG 512GB + 2TB WD Green 16GB ADATA XPG GAMMIX D30 3200MHz CL16 SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W V2 SilentiumPC Regnum RG4TF Frosty White TG LENOVO G32QC-10 Logitech Z-4e Logitech MX Keys + Razer Deathadder V2 Mini + SteelPad QCK mini
LAN NB: Asus XDAB AMD Athlon X2 Dual-Core QL-65 2,1GHz ATI Radeon HD 4570 512MB 32gb SSD 4GB DDR2 Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 12 mini 128gb + Iphone 8 64gb + iPad 2021 64gb + Apple Watch 7 45mm
TV: LG OLED48A1
Používateľov profilový obrázok
Timmy2k
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 488
Dátum registrácie: Ne 16. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Timmy2k »

to srebalat

no to som si ja uz s komunistami uzil hodne zabavy, napr. nekonciace sa reklamacie microcom USB AD2622 (ak poznas, vies o com hovorim), vypadky internetu, rozpadnute spojenia a tak:)

len ma stve, ze ked som sa ohradil, nech mi to dolozia tu zvysenu fakturu, tak mi poslu vypis telefonnej linky.....

oplati sa za to bit?
Používateľov profilový obrázok
srebalat
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1494
Dátum registrácie: Št 10. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Štrba (33)

Príspevok od používateľa srebalat »

tie vypadky a rozpadnute spojenia su v t-come na dennom poriadku(robi mi to uz cca pol roka a nevedia s tym nic urobit, raz mi nesiel dlhsie obdobie internet a prisiel ujo technik a po dvoch hodinach skonstatoval takuto odpoved:"nemam ani sajnu v com by to mohlo byt", a odisiel) :( , bohuzial(ja napriklad nic ine v danej cenovej relacii ani sa jej bliziacej nemam moznost zaviest v nasej lokalite nanestastie)..

ale napriklad ak by mi prislo nieco take a tym padom nehorazna faktura(napr. pri 5GB stiahnutych denne) co sa mohlo stat aj chlapikovi z threadu, tak by som to reklamoval a hadal sa s nimi a pokial by mi to nedokazali(alebo neuznali reklamaciu a nevratili koruny) tak by som im nezaplatil fakturu :wink: ..

btw: reklamoval som u nich pevnu linku(pokazila sa asi na druhy den ako som ju u nich kupil) a uplne v pohode mi dali nahradny a velmi rychlo to vyriesili(mozno zazrak, ja neviem:D )..


inac ked sa nebude dat s t-comom dohodnut, napis urcite SOIke, nech to preveri a, popripade aj na ine podobne institucie na ochranu zakaznika :wink: toto pomoze urcite..
Desktop: Intel Core i5 11400F - CoolerMaster Hyper 212+ GIGABYTE B560M AORUS PRO AX Asus ROG Strix RX6650XT 8GB ADATA XPG 512GB + 2TB WD Green 16GB ADATA XPG GAMMIX D30 3200MHz CL16 SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W V2 SilentiumPC Regnum RG4TF Frosty White TG LENOVO G32QC-10 Logitech Z-4e Logitech MX Keys + Razer Deathadder V2 Mini + SteelPad QCK mini
LAN NB: Asus XDAB AMD Athlon X2 Dual-Core QL-65 2,1GHz ATI Radeon HD 4570 512MB 32gb SSD 4GB DDR2 Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 12 mini 128gb + Iphone 8 64gb + iPad 2021 64gb + Apple Watch 7 45mm
TV: LG OLED48A1
Používateľov profilový obrázok
Timmy2k
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 488
Dátum registrácie: Ne 16. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Timmy2k »

yop, SOI, to je nas kamarat, ja uz som bol hadam vsade len na lamparni nie:) inak ked uz by si sa chcel hadat takym sposobom, ze nezaplatis fakturu a hotovo, tak prvy mesiac ti to este akceptuju, zaplatis pokutu 50 sk a ak ani druhu fakturu potom nezaplatis, tak ta odpoja:)

popripade si mozes dat ziadost o odklad splatky faktury do casu vyriesenia reklamacie (ale to je len natahovanie casu) hovorim, nic som si nepomohol, len dalsich 50 sk som zaplatil za doporucene posty do kosic :E
Používateľov profilový obrázok
Brnky
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: St 12. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Okres Nove Zamky

Príspevok od používateľa Brnky »

srebalat napísal:
Timmy2k napísal:
toto plati len za predpokladu, ze si sa napr. 16.01 odpojil a potom zas pripojil (rapidshare) je to urcite tak
nechcem byt OT, ale musim s tebou nesuhlasit pretoze neraz sa mi to stalo a nikdy mi to T-com nezaratal naviac..;)
Je zaujimave, ze ja ked som si dal zaviest obmedzeny net pred par rokmy od T-comu tak v pobocke T-comu ma prave na takuto vec upozornovali predajcovia, ze si nato mam davat pozor!!!
Nech radsej pockam par minut a potom sa az pripojim... A ked islo o volne vykendy, tak ze sa mam odpojit pred polnocou aby mi to neratalo nad ramec prenesene data... :roll:
Tak ked am nato zvlast upozornovali tak asi natom nieco bude... 8)
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Návrat na "Siete"