Vysoka faktura T-COM

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15053
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Príspevok od používateľa faugusztin »

srebalat napísal:tak by som to reklamoval a hadal sa s nimi a pokial by mi to nedokazali(alebo neuznali reklamaciu a nevratili koruny) tak by som im nezaplatil fakturu
Na toto si davajte strasne velky pozor. Jedna vec je tvoje opravnene rozhorcenie, druha vec pravo. Ak ty nezaplatis, tak sa stretnete na sude. Ty vysudis ze faktura je neplatna, oni od teba vysudia radovo viac za porusenie zmluvy (pozri si sumu zmluvnej pokuty v tvojej zmluve).

Napriklad mne vyfakturoval T-Mobile 18 tisic (z toho 17 tisic neopravnene), ale ty ako zakaznik musis fakturu najprv zaplatit a az potom budu riesit tvoju reklamaciu. Resp. ty mas 14 dni na zaplatenie faktury, oni maju 30 dni na vyriesnie reklamacie.

PS: Ak by niekto chcel vediet, preco mi vyfakturovali navyse 17 tisic - spisal som zmluvu o zdielani dat medzi RI a GPRS u partnera T-Mobile, z nejakeho dovodu sa ale tato zmluva nedostala do ich systemu. A za mesiac, kedy som uz "mohol" pouzivat tuto sluzbu mi samozrejme uctovali 100 Sk bez DPH za 1 MB :-), kedze z ich pohladu som pouzival sluzbu bez zmluvy.
Používateľov profilový obrázok
Archon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Archon »

No my sme mali problem este s Dial-up , nam dali pol rocnu fakturu ktoru sme prisli osobne zrusit(tyzdne pred tym) lebo sme mali novy net vtedy este od bananatel(ziadne FUP, nic , mikrovlnka je proste super) teraz je to www.chassco.sk , najlepsi NET aky poznam (mozte si zavolat a oni vam nasmeruju porty , zoberu z DL a daju na UPL , 400SK za 1024/128 alebo 768/486) az na to ze je to mikrovlnka tak je to super net cena/objem dat .

a teraz mame T-com Turbo 2 (bez limitov) a nieco riesit cez telefon , to je ako hovorit do steny . mesiac len posielaju zmluvu(z kosic!!! do BA) dalsie tyzdne ma prist kurier s PRINUTENIM modemom/router . a keD mam uz router tak z tych blbich kosic nedosiel papier s menom/heslom , tak este ze sa mi podarilo ojebat cez telefon aby mi nadiktovali heslo meno , bo inak zase tyzden cakat kym by som mal net .

a este ten Glitel mi sical/bol hlucny , a jedine sa da nieco vymenit len v pobocke pri OD slimak , lebo v poluse alebo v auparku som na to mesiac cakal .

njn jedina normalnejsia moznost bol ten T-com ...
prestahovali sme sa na kraj BA , a tu je jedine ADSL2+ alebo mikrovlnka a to je tiez asi len 1-2 provideri .
Používateľov profilový obrázok
Brnky
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: St 12. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Okres Nove Zamky

Príspevok od používateľa Brnky »

Archon napísal:No my sme mali problem este s Dial-up , nam dali pol rocnu fakturu ktoru sme prisli osobne zrusit(tyzdne pred tym) lebo sme mali novy net vtedy este od bananatel(ziadne FUP, nic , mikrovlnka je proste super) teraz je to www.chassco.sk , najlepsi NET aky poznam (mozte si zavolat a oni vam nasmeruju porty , zoberu z DL a daju na UPL , 400SK za 1024/128 alebo 768/486) az na to ze je to mikrovlnka tak je to super net cena/objem dat .

a teraz mame T-com Turbo 2 (bez limitov) a nieco riesit cez telefon , to je ako hovorit do steny . mesiac len posielaju zmluvu(z kosic!!! do BA) dalsie tyzdne ma prist kurier s PRINUTENIM modemom/router . a keD mam uz router tak z tych blbich kosic nedosiel papier s menom/heslom , tak este ze sa mi podarilo ojebat cez telefon aby mi nadiktovali heslo meno , bo inak zase tyzden cakat kym by som mal net .

a este ten Glitel mi sical/bol hlucny , a jedine sa da nieco vymenit len v pobocke pri OD slimak , lebo v poluse alebo v auparku som na to mesiac cakal .

njn jedina normalnejsia moznost bol ten T-com ...
prestahovali sme sa na kraj BA , a tu je jedine ADSL2+ alebo mikrovlnka a to je tiez asi len 1-2 provideri .
Ako ja zasa takyto problem som s T-comom nemal... Vzdy tu boli raz dva u mna... Ked som uzatvaral prvu zmluvu na obmedzeny net tak vraveli, ze do mesiaca to budem mat... Ale trosku som pritlacil a mal som net za 2 tyzdne... Komplet dole dali stlp zaviedli atd...
A magio z neobmedzenym netom mi ponukli sami, s tym, ze vidia ze mam velky traffic tak, ze ci nechcem neobmedzeny net... Tak vravim hej... A bolo to do tyzdna spravene... Takze tak...
Zalezi to zrejme aj od ich pristupu (konketnych ludi) a tak.. Som z Novozamockeho okresu... :)
Ako s magiom problemy boli... trvalo dlho kym mi to spravili nech to ide normalne a musel som nanich pritlacit ale ide to uz.. To je pravda, ze som sa vyhrazal odstupenim od zmluvy... :o :red: :lol:
Ale do 24 hod potom to uz slapalo jak ma... :D :) :wink:
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Používateľov profilový obrázok
Timmy2k
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 488
Dátum registrácie: Ne 16. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Timmy2k »

faugusztin napísal:
srebalat napísal:tak by som to reklamoval a hadal sa s nimi a pokial by mi to nedokazali(alebo neuznali reklamaciu a nevratili koruny) tak by som im nezaplatil fakturu
Na toto si davajte strasne velky pozor. Jedna vec je tvoje opravnene rozhorcenie, druha vec pravo. Ak ty nezaplatis, tak sa stretnete na sude. Ty vysudis ze faktura je neplatna, oni od teba vysudia radovo viac za porusenie zmluvy (pozri si sumu zmluvnej pokuty v tvojej zmluve).

Napriklad mne vyfakturoval T-Mobile 18 tisic (z toho 17 tisic neopravnene), ale ty ako zakaznik musis fakturu najprv zaplatit a az potom budu riesit tvoju reklamaciu. Resp. ty mas 14 dni na zaplatenie faktury, oni maju 30 dni na vyriesnie reklamacie.

PS: Ak by niekto chcel vediet, preco mi vyfakturovali navyse 17 tisic - spisal som zmluvu o zdielani dat medzi RI a GPRS u partnera T-Mobile, z nejakeho dovodu sa ale tato zmluva nedostala do ich systemu. A za mesiac, kedy som uz "mohol" pouzivat tuto sluzbu mi samozrejme uctovali 100 Sk bez DPH za 1 MB :-), kedze z ich pohladu som pouzival sluzbu bez zmluvy.
yop yop, tak to je presne tak, najskor treba mat cisty stit a potom sa pustat do bitky, bo napriklad nieco take je aj pri predcasnom vypovedani zmluvy, tiez sa plati pokuta v radovo neviem kolko tisic (myslim ze 5 000 - opravte ma niekto - teda teraz sa odvolavam na to, ze kamos chce odvolat T-mobile mobilny net) . Oni maju taketo veci poistene a pravnicke oddelenie a vobec, urcite taketo veci riesia na dennom poriadku, len sa clovek nesmie nechat zastrasit, ze velky komunista, co ja zmozem
Archon napísal:a teraz mame T-com Turbo 2 (bez limitov) a nieco riesit cez telefon , to je ako hovorit do steny . mesiac len posielaju zmluvu(z kosic!!! do BA) dalsie tyzdne ma prist kurier s PRINUTENIM modemom/router . a keD mam uz router tak z tych blbich kosic nedosiel papier s menom/heslom , tak este ze sa mi podarilo ojebat cez telefon aby mi nadiktovali heslo meno , bo inak zase tyzden cakat kym by som mal net .

a este ten Glitel mi sical/bol hlucny , a jedine sa da nieco vymenit len v pobocke pri OD slimak , lebo v poluse alebo v auparku som na to mesiac cakal.
no pisomnosti, to je kapitola sama o sebe:) ja som napr. zvysoval upload a nikto sa mi neunuval povedat, ze sa tym meni aj heslo a meno, len ze sluzba kedy bude aktivovana a naraz net neide ani za otca a ze co je? 3 a pol hodiny riesime s bratom PC ze co je? router resetujem, nastavujem odznova a ziadna synchro s ISP? no tak zavolam a oni ze to Vam mali povedat......
yop a glitel som mal za zalohu doma, ked mi v kuse opravovali microcom :D :D :D :D :D

dokonca viete co glitel svojim zvukom robil? som otvoril okno a akesi PLIAGY zvonku to pritahovalo, nejake svaby, ze asi je to samicka chapete? :D :D :D :D
Používateľov profilový obrázok
Archon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Archon »

Timmy2k : njn kazdu firmu treba spamovat a stazovat sa , inak to nejde .
ako si zvysoval upload ? bo tych 256 je strasne malo :(


ak to myslis vazne tak mne dako muchy leteli do domu :D uz aj mravce som mla v izbe (si spravili cestu cez moju izbu) ale to je preto ze byvam v rodinom dome :D
Používateľov profilový obrázok
Timmy2k
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 488
Dátum registrácie: Ne 16. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Timmy2k »

Archon napísal:Timmy2k : njn kazdu firmu treba spamovat a stazovat sa , inak to nejde .
ako si zvysoval upload ? bo tych 256 je strasne malo :(


ak to myslis vazne tak mne dako muchy leteli do domu :D uz aj mravce som mla v izbe (si spravili cestu cez moju izbu) ale to je preto ze byvam v rodinom dome :D
upload (teda tato sluzba je pre mna dostupna z titulu ze som v T-com) normalne si das ziadost na zvysenie uploadu (up-stream) cez telefon a za par dni to je, stoji to 119 s DPH za mesiac a zvysenie je o dalsich 256 (neviem ci sa to moze aj nasobit)

a ohladom tych chrobakov naozaj nekecam, ked bol pusteny ten grc glitel tak to pritahovalo iba jeden druh tej pliagy, a lapcalo sa to po nom a chcelo to vliezt dovnutra, total nadrzane boli tie chrobaky:)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15053
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Príspevok od používateľa faugusztin »

Timmy2k napísal:yop yop, tak to je presne tak, najskor treba mat cisty stit a potom sa pustat do bitky, bo napriklad nieco take je aj pri predcasnom vypovedani zmluvy, tiez sa plati pokuta v radovo neviem kolko tisic (myslim ze 5 000 - opravte ma niekto - teda teraz sa odvolavam na to, ze kamos chce odvolat T-mobile mobilny net) . Oni maju taketo veci poistene a pravnicke oddelenie a vobec, urcite taketo veci riesia na dennom poriadku, len sa clovek nesmie nechat zastrasit, ze velky komunista, co ja zmozem
Hlavne treba ist za prve okamzite reklamovat a za druhe pre zamedzenie dalsich nasledkov zaplatit fakturu. Viem, ze pre mnohych je to tazke a obcas i na prvy pohlad financne nerealne, ale operatori nie su totalne svine a neradi riesia veci cez sudy a exekutorov - vzdy sa da dohodnut i na splatkovom kalendari v pripade vacsich dlhov.

Nasledne si pockas na vybavenie reklamacie (ja som reklamoval fakturu 18.12.2007, 14.1.2008 mi z T-Mobile prisla SMS ze uznavaju moju reklamaciu a pripisu mi to na moj ucet u nich; keby som chcel, tak by mi to vyplatili aj v cash ale v podstate to mam na haku a aspon do konca roku mi nic nebudu strahavat z uctu :-D. Sranda mat taky ucet v T-Mobile ze -17 tisic.). Ak by ti ju neuznali, tak nasleduje sud, ale vyrovnanie dlhu (aj ked neopravnene) musi byt z tvojej strany uskutocnene ako prve prave kvoli moznosti prehrania sudu ohladne porusenia podmienok zmluvy.

Návrat na "Siete"