Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
noveL
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 17. Okt, 2008, 07:52

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa noveL »

Snake napísal:Áno je to ono, bude to síce dosť o hubu keďže je to analog (môže to robiť ťažkosti, ale na 99% to funguje jak má)...

Chces povedat, ze ci to bude pripojene na PC cez D-SUB alebo DVI, ci HDMI kvalita obrazu bude rovnaka? (obrazu z pocitaca)
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa kajfun »

technicky nie, ale nepredpokladam ze [pri kvalitnom analogovom vystupe z toho notebooka!] uvidis nejaky markantny rozdiel. Vsetko zavisi hlavne od kvality toho analog vystupu co mas na notebooku, hlavne od kvality tzv. RAMDAC prevodnika a jeho samplovacej frekvencie. RAMDAC prevadza, ako jeho nazov hovori, udaje z grafickej pamate RAM na analogovy signal [DAC= digital to analog converter]. Cize vlastne RAMDAC prevodnik "vytvara" analogovy signal na vystupe VGA D-SUB konektora a poviem ti, ze moj terajsi notebook hp nc6510b je to najhnusnejsie co som kedy mal moznost vidiet. Uplny otras. Low-cost by bolo luxusne pomenovanie pre ten zgrc co to produkuje...

edit : ja osobne som tu pred rokom zalozil temu ci je viditelny rozdiel na 24" LCD pri analogovom d-sub a digitalnom DVI pripojeni. Nedospeli sme vtedy k nejakemu jednoznacnemu vysledku a povedali sme si ze mame zopar kamaratov grafikov ktori ficia analog a nestazuju sa.
noveL
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 17. Okt, 2008, 07:52

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa noveL »

Kajfun, vidno ze sa rozumies ale nebudem to komentovat, lebo ja tomu nerozumiem :) mne staci ze to bude super obraz.
Takze pomaly sa blizime ku koncu. Este mi napis ake znacky odporucas, lebo na to som sa uz pytal niekolkokrat, a rad by som poznal tvoj nazor
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa Snake »

kajfun ideeeees, do tohoooo :laugh:

Samsung, Panasonic.

Sony, LG akurat na zachod...





.
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa Reinok »

http://www.datart.sk/katalog/LCD-televi ... 0A656.html" onclick="window.open(this.href);return false;
a zajtra to môžeš utekať kúpiť, FULL HD, 101cm v danej cenovej relácií maximum. A má to všetky vymoženosti ( štandardy), 4ms odozva, 4xHDMI, VGA in, a USB na prezeranie fotiek a počúvanie mp3jek. Len neviem či to má aj mpeg4 kodek.

Ale asi by som bral tento. a dizajn je tiež pekný.
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa kajfun »

diky chalani, nezjedol som vsetku mudrost sveta ale nieco som uz preskakal... doporucenie na LCD od speezeera vidim uplne v pohode, velmi slusna cena, fullhd, mohlo by to byt v pohode. Nejdem kukat recenzie na ten telkac lebo to NEMA vyznam - na prezentacie bude urcite uplne perfektny, obrazky budu ako fotky, pismenka z pocitaca budu ostre.

Pozor, ten televizor MUSIS prevadzkovat v jeho prirodzenom rozliseni teda 1920x1080. Akekolvek ine rozlisenie bude interpolovane a nekvalitne. A hlavne ho uz kup a pochval sa ako si spokojny :)
noveL
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 17. Okt, 2008, 07:52

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa noveL »

speezeer, ved tento som pisal tam vyssie :) pytal som sa ci dobry, nikto nic :laugh: ALe fajn ze sme sa zhodli.
Kajfun a ostatny, dakujem velmi pekne ze ste mi pomohli s vyberom TV. Moje dalsie kroky budu smerovat do nay len co sa vratim a potom napisem ako som snim spokojny pripadne cvaknem fotoze.

Vsetko dobre
a krasne vianoce
"vidime" sa po novom roku.
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa schyzoy »

noveL -- mam pre Teba moznost, ako ho mat z NAY este o 1000 SKK lacnejsie! kuk sem:
http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... =2&t=42796" onclick="window.open(this.href);return false;
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa Reinok »

Tipujem že televízia je už kúpená, len neviem pečo sa vidíme až po novom roku, dúfam že na nás nezabudne... :smutny:
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
peter.nr
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 113
Dátum registrácie: Pi 24. Okt, 2008, 14:44

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa peter.nr »

Zapojím sa aj ja trošku. V LCD televízoroch a plazmách ešte nie som doma, ale o LCD monitoroch viem jedno:

Cez analog je to HNUS, HNUS, HNUS. Nechápem, prečo sa ešte vlastne robia grafické karty a notebooky s D-SUB konektormi. Veď cez redukciu na DVI sa dá pripojiť aj analóg, keby to bolo nevyhnutné. Ale DVI je fakt krása - čo sa týka grafiky na PC. Filmy vo FullHD už asi stíhať nebude, ale o to tu nejde.

Ak môžem poradiť, treba kúpiť nový notebook s DVI rozhraním. Nie sú až také drahé a rozdiel to je obrovský. Obraz je stabilný, nechveje sa, žiaden šum ... Paráda. Čo sa týka redukcie DVI-HDMI by nemal byť problém, snáď len rýchle scény v akčných filmoch vo FullHD. Nemám to však odskúšané, len som niekde čítal, že DVI to nestíha (veľký dátový tok).
Šťastný majiteľ Panasonic Viera TH 42PX80.
P.S.: Samsung PS50756 priamo zo Samsungu už dávno nie je aktuálny. Nepíšte mi teda, že máte záujem.
http://www.vvv.sk
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11507
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa Andre »

no ja mam LCD 24' 1920x1200(monas) cez d-sub a no problem,ani pri fullHD :hysterical:,zalezi na tom aky vystup vychytas,vacsina novych monasov tiez nema s analogom problem,v OSD existuje aj polozka "phase" :-)
Naposledy upravil/-a Andre v Pi 31. Okt, 2008, 14:49, upravené celkom 1 krát.
peter.nr
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 113
Dátum registrácie: Pi 24. Okt, 2008, 14:44

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa peter.nr »

Digital je len digital. Pri analógu musí obraz prejsť DA prevodníkom a potom naspäť AD prevodníkom. A neexistuje žiaden bezstratový (bezšumový) AD prevodník.
Samozrejme, že pri filme to na 2 metre nemáš šancu spoznať, ale spoznáš to na PC monitore, resp. ak LCD použiješ ako prezentačný monitor, kde budú ostré statické prechody medzi čiernou a bielou a pod.
Šťastný majiteľ Panasonic Viera TH 42PX80.
P.S.: Samsung PS50756 priamo zo Samsungu už dávno nie je aktuálny. Nepíšte mi teda, že máte záujem.
http://www.vvv.sk

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"